diderot_graver.jpg

WARSZTATY

DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH

MALARSTWO, RYSUNEK, GRAFIKA

PONIEDZIAŁEK - godz.17.15-20.15

PIĄTEK - godz.17.15-20.15

Zajęcia z rysunku i malarstwa obejmują naukę różnych technik malarskich i rysunkowych.

Studium martwej natury i postaci w ołówku, węglu, lawunku, pasteli, malarstwo olejne, akwarelowe, akrylowe, gwasz.

 

 

Zajęcia graficzne skierowane są do starszej młodzieży i dorosłych, zainteresowanych nietypowymi działaniami plastycznymi, chcących poznać czym jest grafika warsztatowa oraz szlachetne techniki druku.

 

W czasie zajęć uczestnicy dowiedzą się czym jest grafika warsztatowa, jakie są jej cechy charakterystyczne, jakie istnieją rodzaje druku (wklęsły, wypukły i płaski).

Będą mięli możliwość samodzielnego opracowywania matrycy graficznej oraz poznania procesu druku. Uczestnicy warsztatów będą drukowali swoje grafiki na profesjonalnych prasach drukarskich.

Zajęcia zaczniemy od technik najprostszych i najmniej skomplikowanych grafik jednomatrycowych, aby przejść następnie do wielokolorowych grafik z kilku matryc. Uczestnicy poznają takie techniki graficzne jak:

  • linoryt

  • drzeworyt japoński

  • sucha igła

  • akwaforta

  • druk płaski

  • monotypia

 

Organizator zapewnia wyposażenie całego warsztatu graficznego oraz wszystkie niezbędne materiały, w tym min. prasę graficzną, farby drukarskie, wałki graficzne, narzędzia do obróbki matryc, papiery.

Do udziału w warsztatach nie są konieczne umiejętności plastyczne, a jedynie otwartość na działanie i eksperyment plastyczny. Każdy uczestnik może być pewien, że jego talent i predyspozycje zostaną potraktowane indywidualnie.

4 zajęcia w miesiącu kosztują 140 zł
pojedyncze uczestnictwo 3 h – 40 zł