top of page

INNE WARSZTATY

I. Maski

 

Uczestnicy warsztatów malują i ozdabiają gipsowe maski przedstawiając dowolne postaci, zwierzęta, bohaterów baśni, kreskówek, filmów itp. mimowolnie przenosząc na nie swoje uczucia i emocje. Dzieci pracują na gotowych maskach zrobionych z bandaża gipsowego. Podkreślają rysy twarzy za pomocą masy papierowej, a następnie malują je farbami oraz ozdabiają bibułą, wełną, sznurkami itp.

II. Pacynki

Dzieci tworzą pacynki przedstawiające postaci z baśni, zwierzęta lub innych ulubionych bohaterów. Uczestnicy warsztatów otrzymują gotowe koszulki dla pacynek i główki ze styropianu, które potem ozdabiają tkaninami, filcem, bibułą, wełną itp.

III. Malowanie toreb bawełnianych

Każdy z uczestników warsztatów otrzymuje bawełnianą torbę ekologiczną. I etapem pracy będzie narysowanie konturów obrazu za pomocą wodoodpornych flamastrów. Biorący udział w warsztatach otrzymają wydruki z różnymi wzorami, które będą mogli skopiować  na torby. II etap to malowanie farbami na tkaninie. Każdy uczestnik wypełnia narysowane wcześniej kontury przy pomocy specjalnych farb akrylowych.

IV. Malowanie na szkle

Celem warsztatów jest stworzenie na szkle obrazów, posiadających cechy witrażu.
Każdy uczestnik warsztatów otrzyma szyby odpowiednio zabezpieczone na brzegach, a także szablony rysunków do odwzorowania, z których będzie mógł skorzystać przy malowaniu. Obrazy będą wykonywane przy pomocy specjalnych farb witrażowych, ale także przy użyciu innych farb wodnych. Pracę rozpoczniemy od namalowania konturów obrazu, które będą miały imitować stop witrażowy, a następnie pokryjemy całe szkło farbą, wedle własnego pomysłu.

V. Malowanie na tkaninie


Każdy z uczestników warsztatów otrzymuje kawałek tkaniny bawełnianej o wymiarach 50x70 cm naciągnięty na gotowe, drewniane ramy.  
I etapem pracy będzie narysowanie konturów obrazu za pomocą ołówka. Każdy z uczestników otrzyma wydruki z różnymi wzorami, którymi będzie mógł się inspirować.
II etap to malowanie specjalnymi farbami na tkaninie. Każdy uczestnik wypełnia narysowane wcześniej kontury przy pomocy farb i miękkich pędzli akwarelowych.
Po zakończonej pracy należy obraz przeprasować na lewej stronie w celu utrwalenia. 

bottom of page