top of page

WARSZTATY RĘKODZIEŁA

I. Kirigami

Kirigami to odmiana origami, w której można  nacinać papier i używać kleju.
Każdy z uczestników warsztatów otrzyma zestaw składający się z nożyka do papieru, nożyczek, tekturki do cięcia, kolorowych kartonów oraz szablonów na bazie których będzie wycinał odpowiednie kształty. Do dyspozycji będą również dziurkacze w różnych kształtach. Podczas jednych warsztatów można zrobić kilka kartek, jednak cięcie wymaga precyzji, dlatego zajęcia te skierowane są do dzieci starszych, młodzieży i dorosłych. Prowadzący zaprezentuje uczestnikom przykłady różnych, wykonanych wcześniej kartek.

II. Filcowanie na mokro


Podczas warsztatów będziemy filcowali na mokro wielokolorową wełnę czesankową używając do tego wody, mydła i folii bąbelkowej. Wykonamy ozdoby w formie kwiatów oraz cały zestaw florystycznych elementów dekoracyjnych. Istnieje również możliwość wykonania płaskiego obrazu z filcowanej na mokro wełny.

III. Drzewka szczęścia

Drzewka będziemy tworzyć z cienkiego drucika, kamieni półszlachetnych i koralików. Drzewko zostanie przyklejone do podstawy z dużego kamienia za pomocą kleju na gorąco.

 

IV. Haft wstążeczkowy

Celem warsztatów będzie wyhaftowanie aksamitnymi wstążkami, kordonkiem i koralikami obrazu przedstawiającego motyw kwiatowy lub inny roślinny. Obrazy będą haftowane na białych lub kolorowych kanwach, przy pomocy specjalnych igieł.

V. Scrapbooking

Nazwa pochodzi od angielskiego słowa scrapbook, oznaczającego ręcznie zdobiony album na zdjęcia.  Obecnie w technice scrapbooking tworzy się nie tylko albumy ale także kartki okolicznościowe, zaproszenia oraz wykonywane i zdobione przy użyciu papieru i dodatków przedmioty zarówno użytkowe jak i służące do wystroju wnętrz.

 

W czasie naszych warsztatów wykonamy ozdobny album na zdjęcia używając do tego przygotowane tekturowe karty połączone na grzbiecie kółeczkami, ozdobnych papierów, serwetek, kawałków tkanin, filcu, guzików, koronek, stempli, gotowych wyciętych elementów itp.

VI. Indiański łapacz snów

Do stworzenia łapacza potrzebne nam będą obręcze z drutu, plastiku, drewna lub tektury. Owiniemy je sznurkami i włóczką, zapleciemy w specjalny sposób tworząc wielokolorową pajęczynę. Dodamy koraliki i pióra i łapacz snów będzie gotowy.

 

 

 

 

bottom of page