top of page

KSIĄŻKA ARTYSTYCZNA

Na początku spotkania porozmawiamy o tym czym jest książka w ogóle i książka artystyczna w szczególności i co charakteryzuje książkę obrazkową.  Rozmowie będzie towarzyszył pokaz inspirujących slajdów.

W części praktycznej zajęć każdy z uczestników otrzyma czystą, oprawioną w tekturową okładkę książeczkę harmonijkę. Uczestnicy będą mięli za zadanie przypomnieć sobie i zastanowić się nad kilkoma najważniejszymi wydarzeniami, momentami ze swojego życia. Korzystając z różnorodnych materiałów dostarczonych przez prowadzącego uczestnicy będą przedstawiać swoje wspomnienia w sposób nie dosłowny, ale raczej metaforyczny, symboliczny, używając materiałów i kolorów, które budzą konkretne myśli, sugerują jakieś szczególne chwile, uczucia, emocje. Stworzą w ten sposób artystyczną książkę obrazkową. Sugerowany kształt książki jest tylko formatem wyjściowym. Uczestnicy będą zachęcani do zmiany zastanego formatu poprzez doklejanie, wycinanie, dodawanie stron i innych elementów.


Warsztaty skierowane są do wszystkich chętnych, bez względu na umiejętności rysunkowe, gdyż w trakcie zajęć będziemy posługiwali się min. gotowymi elementami, zdjęciami robiąc fotokolaże, tkaninami, różnorodnymi papierami o ciekawych fakturach i strukturach, gazetami ale także tradycyjnymi farbami, kredkami, flamastrami. Zasadą będzie jednak łączenie technik. Taka książka może stać się również pamiętnikiem lub albumem na zdjęcia.


 

bottom of page