top of page

O NAS

Tęczówka Studio to pracownia plastyczna zajmująca się edukacją artystyczną. Prowadzi warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, profesjonalne kursy przygotowujące do egzaminów do liceum plastycznego i na studia na Akademie Sztuk Pięknych. Organizuje również zajęcia z zakresu grafiki warsztatowej, druku i papieru.


Pracownię prowadzi Natalia Talarek absolwentka wydziału Malarstwa i Grafiki ASP w Łodzi, malarka, ilustratorka, instruktorka terapii zajęciowej i pedagog.


Tęczówka Studio organizuje zajęcia stacjonarne w pracowni grafiki warsztatowej w Częstochowie na ul. Dekabrystów 1, do której zaprasza zarówno osoby indywidualne (dzieci, młodzież i dorosłych) jak i całe zorganizowane grupy ze szkół, przedszkoli i innych instytucji.

Prowadzimy również zajęcia niestacjonarne, współpracując z wieloma instytucjami kultury, muzeami, centrami sztuki, galeriami, bibliotekami, jak również ze szkołami, przedszkolami, świetlicami terapeutycznymi czy klubokawiarniami w różnych częściach Polski, stanowiąc w ten sposób swoistą „pracownię na kółkach”. To powoduje, że dostosowujemy się do potrzeb każdej instytucji, ale przede wszystkim do odbiorców do których kierujemy swoje działania.

Tęczówka współpracowała już z Miejską Galerią Sztuki i Miejską Biblioteką Publiczną w Częstochowie, Świetlicą Socjoterapeutyczną Uśmiech Dziecka w Częstochowie, Muzeum Łazienek Królewskich w Warszawie, Wrocławskim Domem Literatury, Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie i wieloma innymi instytucjami.


Bez względu na wiek i predyspozycje manualne uczestników warsztatów staramy się aby zajęcia, które prowadzimy były plastyczną przygodą, naznaczoną eksperymentem, wolnością twórczą i otwartością na poznanie siebie i otaczającego świata.


Oferta pracowni jest bardzo szeroka, obejmuje min. warsztaty graficzne z prasą drukarską, różnorodne techniki malarskie i rysunkowe, batik, czerpanie papieru, książkę artystyczną, pracę plastyczną na bazie utworów literackich, jak również tworzenie masek, pacynek czy lalek.
 
Pracownia prowadzi również artystyczne akcje plenerowe, festyny i inne działania w przestrzeni publicznej. Każdorazowo jednak tematykę i sposób działania dostosowuje do potrzeb danej instytucji oraz grupy odbiorców.


Zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych na nasze zajęcia, a instytucje kultury i edukacji do współpracy!


 

TAK WYGLĄDA TĘCZÓWKOWA PRACOWNIA

bottom of page